Zdarza się, że gdy uruchamiamy jakąś stronę WWW, to program antywirusowy blokuje nam do niej dostęp. W niektórych przypadkach informacja o zainfekowanej stronie jest pokazywana przez wyszukiwarkę Google lub przeglądarkę FireFox. Jeżeli jesteś właścicielem zainfekowanego serwisu WWW niezwłocznie skontaktuj się z jego administratorem. Jeżeli strona znajduje się na naszym serwerze wyślij informację o wirusie na adres info@e-uslugi.com.


Przyczyny infekcji stron internetowych

1. Przechwycenie przez wirus w zainfekowanym komputerze hasła dostępu do serwera ftp. Zazwyczaj hasło jest zapisywane w programie do zarządzania - Total Commanderze. Total Commander słabo zabezpiecza przechowywane hasła. Sugerujemy więc aby nie zapisywać haseł dostępu do serwera ftp w tym programie.

2. Słabo zabezpieczone serwery WWW. Zdarza się, że właściciele hostingu chcąc zaoszczędzić na kosztach utrzymania strony WWW wykupują hosting na słabo zabezpieczonych serwerach. Luki w zabezpieczeniach takiego serwera mogą być przyczyną infekcji wirusem.


Przypadek pierwszy pojawia się najczęściej. Infekcja strony WWW odbywa się poprzez umieszczenie na stronie WWW złośliwego kodu.

logo

Masz pytania? Skorzystaj z formularzy