Krótki poradnik zawierający instrukcje jak poradzić sobie z niedziałającą pocztą. Poradnik skierowany jest przede wszystkim do klientów korzystających z naszych usług.

Użytkownicy posiadający bezpłatne konta w domenach wp.pl, onet.pl czy gmail.com proszone są o kontakt ze swoim operatorem.


Sprawdź czy działa internet

Oczywiście, jeżeli tu trafiłeś to internet działa poprawnie i ten krok możesz pominąć ale mogą się zdarzyć takie sytuacje więc zapamiętaj aby sprawdzić ten krok w przyszłości.

Sprawdź czy domena w której masz skrzynkę działa poprawnie

Wystarczy spróbować otworzyć adres strony internetowej w domenie której ma się pocztę. Jeżeli strona się nie ładuje to sprawdź czy domena została opłacona terminowo. W przypadku dalszych problemów z domeną skontaktuj się z naszą firmą.

Spróbuj pobrać pocztę korzystając z innego łącza

Mogą zdarzyć się sytuacje w których dane łącze internetowe ma problem z komunikacją z serwerem na którym znajduje się poczta. Jeżeli poczta ładuje się poprawnie na innym łączu internetowym skontaktuj się ze swoim operatorem internetu i zgłoś mu problem z dostępem do swojej poczty. Zaznacz, że poczta działa poprawnie na innym łączu internetowym.

Sprawdź czy masz antywirusa

Wyłącz antywirusa i pobierz pocztę. Jeżeli wysyłanie/odbiór odbyło się poprawnie antywirus może opóźniać komunikację z serwerem pocztowym co może prowadzić do problemów z pobieraniem poczty.

logo

Masz pytania? Skorzystaj z formularzy