Przyszły właściciel sklepu internetowego musi przekazać nam niezbędne dane aby sklep mógł zostać opublikowany. Poniżej znajduje się lista rzeczy które muszą zostać przekazane.

Dane kontaktowe

Niezbędne dane kontaktowe do firmy: nazwa, adres, nip, telefony, adresy e-mail, osoby kontaktowe.

Dane administratora sklepu

Przekaż nam dane przyszłego administratora sklepu: imię, nazwisko, adres e-mail.

Dane do przelewu

Sklep internetowy prestashop posiada wbudowany moduł płatności przelewem. Aby go skonfigurować niezbędne są dane banku oraz numer konta.

Regulamin sklepu oraz polityka prywatności

Klient powinien przekazać treść regulaminu sklepu oraz polityki prywatności. Treści te co prawda mają wspólne elementy ale każda firma dostosowuje je do swoich warunków handlowych.

Wybór operatora płatności.

Wybierz operatora płatności online, z którym podpiszesz umowę. Warto porównać prowizje operatorów płatności ponieważ prowizje za transakcje są zróżnicowane. Po wybraniu operatora płatności przekaż nam niezbędne dane do skonfigurowania wtyczki. Może to być login i hasło do panelu zarządzania płatnościami lub klucz api.

Wybór przewoźnika

Zdecyduj się, który przewoźnik będzie dostarczał twój towar. Większość operatorów oferuje własne wtyczki do sklepu internetowego pozwalające na przykład na obsługę punktów odbioru paczek. Aby skonfigurować opcje przewoźnika potrzebujemy dostęp do panelu zarządzania przesyłkami lub klucze api.

Treści do stron statycznych

Jeżeli chcesz aby strona zawierała podstrony statyczne takie jak pomoc czy informacje o firmie. Przygotuj do nich treść.

Logo firmy

Jeżeli posiadasz logo firmy. Przekaż je najlepiej w formacie PNG bez tła.

Propozycja kategorii produktów.

Przygotuj propozycję kategorii produktów. Najlepiej aby propozycja kategorii była w formie drzewiastej tak aby było wiadomo jakie podkategorie należą do kategorii. Przykład z elektroniką poniżej.

Elektronika:


Lista produktów

Przygotuj listę produktów, które dodamy do sklepu przed jego uruchomieniem. Lista może zawierać około 30 produktów. Najlepiej w różnych kategoriach. Każdy produkt powinien posiadać:

Dodatkowo produkt może zawierać cechy takie jak kolor, rozmiar, waga.

Czy różni się cecha produktu od wariantów produktu?
Cecha produktu to atrybut, który dla danego produktu posiada jedną wartość. Np. sukienka jest sprzedawana tylko w kolorze czerwonym. Wariant produktu to cecha, która może mieć różne wartości. Np sukienka czerwona sprzedawana w rozmiarach XL oraz XXL.

Warto cechy oraz warianty produktów dodawać osobno zamiast do opisów. Klient korzystający ze sklepu internetowego który będzie korzystał z filtrów dostępnych w sklepie prestashop łatwiej znajdzie interesujący go produkt.


Media społecznościowe

Jeżeli posiadasz już konta na mediach społecznościowych. Przekaż linki do swoich stron fanowskich.

logo

Masz pytania? Skorzystaj z formularzy