blog
user
09 112019

Sklep internetowy Prestashop w posiada istotny błąd w działaniu wyszukiwarki. Błąd ten jest bardzo trudny do wychwycenia. Jego efektem jest brak wyników wyszukiwania w wyszukiwarce. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego Prestashop powinieneś jak najszybciej usunąć ten błąd ponieważ może on w znaczący sposób wpłynąć na sprzedaż w Twoim sklepie internetowym.

Błąd dotyczy posiadaczy sklepów w wersji od 1.6.1.20 do 1.7.4.2. Błąd, który został oznaczony kodem PSCSX-8239 w ogóle nie został poprawiony w wersji 1.6 więc aktualizacja do najnowszej wersji 1.6 nie rozwiąże problemu. Na czym on polega i jak ko wyłapać?

Sprawdzenie błędu w sklepie internetowym Prestashop

Aby sprawdzić czy w sklepie pojawia się błąd należy do sklepu intenetowego dodać dwa produkty o podobnych nazwach np: "Laptop dell inspiron" oraz "laptop dell latitude". Następnie trzeba jeden z produktów usunąć. W wyszukiwarce po w pisaniu "laptop dell" powinien pojawić się jeden wynik. W przypadku tego błędu nie pojawia się żaden.

Powyższy błąd jest bardzo trudny do wyłapania. Przede wszystkim dlatego, że dla klienta sklepu brak wyników wyszukiwania może nie być błędem i nie zgłosi go do sprzedawcy. Błąd pojawia się tylko gdy produkt zostanie usunięty i będzie dotyczył wyłącznie podobnych produktów. Jeżeli właściciel sklepu ma włączoną cykliczną odbudowę indeksu wszystkich produktów to produkty znów będą widoczne w wyszukiwarce.

Usunięcie błędu posiadacze Prestashop 1.6

Niestety aktualizacja sklepu internetowego do najnowszej wersji 1.6 nie rozwiąże problemu. Usunięcie błędu polega na modyfikacji kodu silnika sklepu internetowego i musi zostać wykonana przez programistę.

Usunięcie błędu posiadacze Prestashop 1.7

Posiadacze Prestashop w wersji 1.7 powinni zaktualizować sklep do najnowszej wersji 1.7.6 wydanej w sierpniu 2019.

 

 

 

Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
29 042022

Strona www dla fundacji.

Strona www dla koszalińskiej fundacji.

blog
user
18 022022

Strona www dla kwiaciarni

Nowa strona www dla kwiaciarni.

blog
user
16 122021

Wtyczka optymalizacji sklepu internetowego

W naszym sklepie dostępna jest nowa wtyczka przyspieszająca działanie sklepu internetowego prestashop.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się