blog
user
09 032021

W połowie marca 2020 roku usługę pozycjonowania zleciła firma zajmująca się branżą usługową. Firma zajmuje się drobnymi usługami dla firm. Strona www przed pozycjonowaniem ostatnią modernizację przeszła dziesięć lat wcześniej. Jedyną rzeczą, która nie wymagała poprawienia była konfiguracja certyfikatu ssl oraz częściowo wykonane przyjazne linki. Strona miała kilkadziesiąt stron zaindeksowanych w wyszukiwarce. Największą zmianą na stronie było dostosowanie jej do urządzeń mobilnych. W związku z tym, że firma postanowiła otworzyć się na cały kraj jednym z celów było wypozycjonowanie strony na hasło "usługa nazwa miasta". Na przykład: "pozyjonowanie stron www Koszalin". Poza tym na stronie wprowadzono następujące poprawki seo:

  • nowy szablon w oparciu o bootstrap 4
  • utworzenie dodatkowych podstron z treścią
  • optymalizacja istniejących treści pod kontem słów kluczowych
  • uruchomiono google search console do monitorowania słów kluczowychJak pokazują powyższe screeny przeprowadzone działania przyniosły zamierzony efekt. Liczba odsłon zwiększyła się ze 117 w marcu 2020 do 969 w lutym 2021. Aktualnie strona jest wypozycjonowana w następujący sposób:

  • 3 frazy na pozycjach 1-3
  • 13 fraz na pozycjach 1-10
  • 14 fraz na pozycjach 1-50

Powyższa strona jest monitorowana na 26 fraz. Dzięki narzędziu do analizy konkurencji można sprawdzić jak strona www wygląda na tle innych witryn widocznych w internecie na te same słowa kluczowe. Poniższa tabela pokazuje, że strona jest obecnie na 6 pozycji w rankingu 20 najlepszych stron. Startowała z pozycji 20.Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
08 042021

Lazy load czyli opóźnione ładowanie zdjęć

Jak zakomunikować przeglądarce, które zdjęcia mają być ładowane z opóźnieniem.

blog
user
25 032021

Zwrot podatku próba wyłudzenia danych

Zbliża się koniec okresu podatkowego więc oszuści zaczęli wysyłać e-maile z informacją o zwrocie podatku.

blog
user
09 032021

Pozycjonowanie strony www - usługi

Studium przypadku pozycjonowania strony www w branży usługowej.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się