blog
user
07 072021

W ostatnim czasie coraz więcej firm hostingowych w Polsce ma w swojej ofercie serwery z dyskami SSD. Trend ten w dodatku umacnia spadek cen oraz znaczący wzrost pojemności dysków SSD. Dyski te są stosowane w urządzeniach domowych, jak i korporacyjnych (środowiskach HPC, w centrach danych, w firmowych centrach zarządzania sieciami). Idąc na przeciw oczekiwaniom klientów i mając na celu utrzymanie wysokiej jakości usług wymieniliśmy na serwerze dyski z HDD na SSD.

Jak podkreślają eksperci, obecne możliwości produkcyjne nośników półprzewodnikowych przekładają się na znaczne wydłużenie ich wytrzymałości, czyli cyklu życia. Jest nim ilość: zapisów /odczytów danych, które określa parametr TBW. Dzięki technologii SSD, strony www oraz systemy operacyjne zarządzające danymi działają o wiele szybciej i stabilniej.

Skuteczniejsze "Recovery Files"

Jedną z zalet dysków SSD jest łatwiejszy i skuteczniejszy proces odzyskiwania danych po awarii sprzętu. Napędy dysków SSD klasy korporacyjnej posiadają dodatkowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane podczas odtwarzania uszkodzonych bloków pamięci. Tym rozwiązaniem jest duplikat plików, który zlokalizowany jest w innych obszarach pamięci NAND (podobnie jak w przypadku macierzy RAID). Wbudowany mechanizm w razie awarii daje możliwość szybszego odtworzenia całej zawartości dyskowej lub wyselekcjonowanych segmentów z danymi.

Ponadto nośniki z przeznaczeniem do zastosowań biznesowych różnią się od klienckich dysków odmiennymi warunkami pracy. Urządzenia muszą sprostać sporym obciążeniom. Związane jest to z olbrzymią liczbą operacji odczytu i zapisu. Dzieje się tak, kiedy np. w trakcie jednej godziny wielu użytkowników odwiedza firmowe strony www lub portale zbudowane na bazie systemu CMS. Stacje dysków oparte na kościach flash NAND muszą być w stanie udzielić odpowiedzi na żądanie dostępu do danych przez 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
13 072023

Iteracja dużej ilości danych w Laravel Eloquent

Jak poprawnie iterować dużą ilość danych w Laravel Eloquent

blog
user
29 032023

Wtyczka do Octobercms blokująca ip

Nowa wtyczka do Octobercms zwiększająca bezpieczeństwo stron www.

blog
user
28 012023

Adaptacja fullcalendar w Octobercms

Przykład adaptacji fullcalendar w panelu Octobercms.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się