blog
user
07 072021

W ostatnim czasie coraz więcej firm hostingowych w Polsce ma w swojej ofercie serwery z dyskami SSD. Trend ten w dodatku umacnia spadek cen oraz znaczący wzrost pojemności dysków SSD. Dyski te są stosowane w urządzeniach domowych, jak i korporacyjnych (środowiskach HPC, w centrach danych, w firmowych centrach zarządzania sieciami). Idąc na przeciw oczekiwaniom klientów i mając na celu utrzymanie wysokiej jakości usług wymieniliśmy na serwerze dyski z HDD na SSD.

Jak podkreślają eksperci, obecne możliwości produkcyjne nośników półprzewodnikowych przekładają się na znaczne wydłużenie ich wytrzymałości, czyli cyklu życia. Jest nim ilość: zapisów /odczytów danych, które określa parametr TBW. Dzięki technologii SSD, strony www oraz systemy operacyjne zarządzające danymi działają o wiele szybciej i stabilniej.

Skuteczniejsze "Recovery Files"

Jedną z zalet dysków SSD jest łatwiejszy i skuteczniejszy proces odzyskiwania danych po awarii sprzętu. Napędy dysków SSD klasy korporacyjnej posiadają dodatkowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane podczas odtwarzania uszkodzonych bloków pamięci. Tym rozwiązaniem jest duplikat plików, który zlokalizowany jest w innych obszarach pamięci NAND (podobnie jak w przypadku macierzy RAID). Wbudowany mechanizm w razie awarii daje możliwość szybszego odtworzenia całej zawartości dyskowej lub wyselekcjonowanych segmentów z danymi.

Ponadto nośniki z przeznaczeniem do zastosowań biznesowych różnią się od klienckich dysków odmiennymi warunkami pracy. Urządzenia muszą sprostać sporym obciążeniom. Związane jest to z olbrzymią liczbą operacji odczytu i zapisu. Dzieje się tak, kiedy np. w trakcie jednej godziny wielu użytkowników odwiedza firmowe strony www lub portale zbudowane na bazie systemu CMS. Stacje dysków oparte na kościach flash NAND muszą być w stanie udzielić odpowiedzi na żądanie dostępu do danych przez 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
29 042022

Strona www dla fundacji.

Strona www dla koszalińskiej fundacji.

blog
user
18 022022

Strona www dla kwiaciarni

Nowa strona www dla kwiaciarni.

blog
user
16 122021

Wtyczka optymalizacji sklepu internetowego

W naszym sklepie dostępna jest nowa wtyczka przyspieszająca działanie sklepu internetowego prestashop.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się