blog
user
07 072021

W ostatnim czasie coraz więcej firm hostingowych w Polsce ma w swojej ofercie serwery z dyskami SSD. Trend ten w dodatku umacnia spadek cen oraz znaczący wzrost pojemności dysków SSD. Dyski te są stosowane w urządzeniach domowych, jak i korporacyjnych (środowiskach HPC, w centrach danych, w firmowych centrach zarządzania sieciami). Idąc na przeciw oczekiwaniom klientów i mając na celu utrzymanie wysokiej jakości usług wymieniliśmy na serwerze dyski z HDD na SSD.

Jak podkreślają eksperci, obecne możliwości produkcyjne nośników półprzewodnikowych przekładają się na znaczne wydłużenie ich wytrzymałości, czyli cyklu życia. Jest nim ilość: zapisów /odczytów danych, które określa parametr TBW. Dzięki technologii SSD, strony www oraz systemy operacyjne zarządzające danymi działają o wiele szybciej i stabilniej.

Skuteczniejsze "Recovery Files"

Jedną z zalet dysków SSD jest łatwiejszy i skuteczniejszy proces odzyskiwania danych po awarii sprzętu. Napędy dysków SSD klasy korporacyjnej posiadają dodatkowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane podczas odtwarzania uszkodzonych bloków pamięci. Tym rozwiązaniem jest duplikat plików, który zlokalizowany jest w innych obszarach pamięci NAND (podobnie jak w przypadku macierzy RAID). Wbudowany mechanizm w razie awarii daje możliwość szybszego odtworzenia całej zawartości dyskowej lub wyselekcjonowanych segmentów z danymi.

Ponadto nośniki z przeznaczeniem do zastosowań biznesowych różnią się od klienckich dysków odmiennymi warunkami pracy. Urządzenia muszą sprostać sporym obciążeniom. Związane jest to z olbrzymią liczbą operacji odczytu i zapisu. Dzieje się tak, kiedy np. w trakcie jednej godziny wielu użytkowników odwiedza firmowe strony www lub portale zbudowane na bazie systemu CMS. Stacje dysków oparte na kościach flash NAND muszą być w stanie udzielić odpowiedzi na żądanie dostępu do danych przez 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
13 112021

Strona www dla Szpitala Wojewódzkiego

Zrealizowaliśmy projekt strony www dla szpitala.

blog
user
12 102021

Większe bezpieczeństwo strony www

Strona www oparta na October CMS jest bezpieczną aplikacją jednak są możliwości do zwiększenia bezpieczeństwa witryny.

blog
user
25 092021

Modernizacja biopet.eu

Zmodernizowaliśmy stronę www.biopet.eu

logo

Masz pytania? Skontaktuj się