Nasze newsy
Śledź nasze aktualności.
W procesie tworzenia nowego sklepu internetowego ważnym elementem jest wybór i instalacja szablonu nadającemu nowemu sklepowi indywidualny charakter. Co prawda Prestashop ma domyślny szablon jednak jest on bardzo ubogi i nie ma zbyt wielu możliwości konfiguracyjnych. W porównaniu do Wordpress instalacja szablonu do sklepu internetowego Prestashop potrafi sprawić na prawdę duże problemy. Poniżej znajduje się kilka z nich. Warto zaznaczyć, że na stronach naszych klientów wykorzystywane są wyłącznie płatne szablony Prestashop oraz Wordpress. Takie szablony są bardziej rozbudowane, mają więcej możliwości konfiguracyjny a co najważniejsze sprzedawane są razem z bezpłatnym wsparciem technicznym.
Po załadowaniu paczki na serwer i próbie przeprowadzenia instalacji pojawia się bliżej nieokreślony błąd. Problem oczywiście jest do rozwiązania ale wymaga kontaktu z autorem szablonu. Lepiej samemu nie szukać rozwiązania. Spędzone godziny na szukaniu komunikatu błędu zwykle prowadzą do niczego. Autor szablonu oczekuje zwykle dostępu do panelu sklepu oraz ftp. Problem zostaje rozwiązany ale prace wstrzymują się zwykle na kilka dni.
O ile rdzeń szablonu korzysta z tłumaczeń samego silnika sklepu to już moduły, dołączone do szablonu czasami go nie mają. Z pomocą przychodzi nam narzędzie do tłumaczeń modułów oraz szablonów dostarczone przez prestashop. W skrajnych przypadkach zdarza się jednak, że moduł nie ma przetłumaczonego elementu i trzeba przetłumaczyć widok szablonu korzystając z ftp oraz edytora tekstu.
Nawet jeżeli szablon zainstaluje się poprawnie trzeba przetestować wszystkie funkcjonalności które dostarcza. Zdarza się, że niektóre elementy szablonu nie działają albo po prostu nie zostały dokończone. W tym przypadku też lepiej nie szukać rozwiązania samemu. Z pomocą na pewno przyjdzie wsparcie ale realizacja ponownie opóźni się o kilka dni. Warto zaznaczyć, że kontakt z autorem może odbywać się na kilka sposobów. Pierwszy bardziej czytelny to system zgłoszeń problemów drugi to bezpośredni kontakt e-mail.
Płatne szablony dają naprawdę spore możliwości konfiguracji. Jest ona tak rozbudowana, że osoba nieobeznana ze strukturą konfiguracyjną sklepu internetowego nie poradzi sobie z ustawieniem indywidualnych cech sklepu. Niestety zdarzają się elementy, których nie można poprawić poprzez przeklikanie formularza lub edycję pola tekstowego. W tej sytuacji wymagana jest znajomość CSS lub Javascript. O ile przeciętny użytkownik internetu może przebrnąć przez problemy przytoczone powyżej to potrzeba edycji CSS lub Javascript jest problemem nie do przejścia i wymaga interwencji webmastera.
Powyższe problemy często pojawiające się podczas instalacji szablonu prestashop wpływają na cenę uruchomienia sklepu internetowego. Wymagają też od osoby chcącej uruchomić nowy szablon sklepu większej znajomości z zakresu obsługi stron intenetowych.
Śledź nasze aktualności.
October CMS 3.7 wprowadza szereg nowości, które usprawniają pracę z treściami oraz integrację danych. Wśród kluczowych funkcji znajduje się „Record Finder Content Field”, pozwalający na łatwiejsze łączenie modeli Tailor z modelami Laravel, co ułatwia zarządzanie złożonymi relacjami danych. Zaktualizowano również edytor kodu oraz zwiększono poziom bezpieczeństwa, co sprawia, że system jest bardziej elastyczny i odporny na zagrożenia.
Jak poprawnie iterować dużą ilość danych w Laravel Eloquent