Jaki cms do strony www?

Przed realizcją zlecenia stajemy przed wyborem na jakim systemie CMS wykonać stronę www. CMS jest to system powzwalający na samodzielne zarządzanie treścią przez klienta. Główne obszary modyfikacji to statyczne strony takie jak "o firmie", "oferta" czy "aktualności". Aktualnie w naszym warsztacie pod uwagę brane są dwa systemy CMS: Wordpress oraz October CMS. Każdy z tych systemów ma swoje wady oraz zalety które zostaną omówione poniżej.Wordpress - zalety

Wordpress jest bardzo popuplarnym systemem w użytkowaniu jest prosty i inticyjny. Instalacja nie powoduje żadnych problemów. System Wordpress posiada ogromną bazę wtyczek dzięki czemu osoba nie znając się na programowaniu może samodzielnie dostosować system do swoich potrzeb. Dla systemu wordpress jest też dostępna bogata baza szablonów które można dostosować do swoich potrzeb. Do wordpressa dostępne są szablony zarówno płatne jak i bezpłatne.

Wordpress - wady

Popularność Wordpressa jest też jego przekleństwem. Za każdym razem jak zostaje wykryta poważna dziura w zabezpieczeniach sytemu lub wtyczek zostaje przeprowadzany zmasowany atak na strony wykonane w Wordpressie. Właściciel witryny musi dbać o aktualizację system oraz wtyczek. Ponadto trzeba uważać z dobieraniem wtyczek do strony. Te mniej popularne mogą nie być aktualizowane na bierząco lub autorzy mogą zupełnie porzucić projekty. Strona postawiona na Wordpressie musi zostać też zostać zabezpieczona przed atakami typu bruteforce.


October CMS - zalety

October CMS jest nazywany systemem zarządzania treścią dla programistów oparty jest o framework Laravel. System ten jest szczególnie przydatny w projektach bardziej rozbudowanych. Logika systemu pozwala na samodzielne programowanie wtyczek w łatwy i przejrzysty sposób. Dzieki możliwości samodzielnego zaprogramowania wtyczek ostateczny system może zostać idealnie skrojony pod potrzeby klienta.

October CMS - wady

Co prawda instalacja October CMS nie dostarcza większych problemów jednak jego konfiguracja już tak. W wersji podstawowej October CMS w przeciwieństwie do Wordpressa nie jest wyposażony np w moduł zadządzania aktualnościami. Istalacja modułu bloga wymaga już pewnego obycia z systemami CMS. Ilość dostępnych wtyczek oraz szablonów jest nieporównywalnie mniejsza od zasobów jakie dostarcza Wordpress. Niemniej jednak adaptacja szablonu HTML dla October CMS jest dużo prostsza niż dla Wordpressa.


Masz pytania?  Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń 604 230 173

Aktualności

Nowy crm - nowa faktura Uruchomiliśmy nowy crm do obsługi klientów. [...]
Wspierane wersje PHP 2019 Lista aktualnie wspieranych wersji PHP [...]
Co wie o mnie facebook? Zadałeś sobie to pytanie? Zapraszam do lektury analizy algorytmu dopasowania znajomych na facebooku. [...]

— Używane Technologie